برداشته شده از سایت داد   2009-06-13 22:59:37

محتشمي پور: انتخابات باطل است ساخت PDF چاپ ارسال به دوست
1388/03/23 ساعت 06:12:09

پايگاه داد - رییس کمیته صیانت از آرا می گوید به دلیل تخلفات گسترده ناظران و مجریان در مراحل مختلف رای گیری و شمارش آرا، انتخابات 22 خرداد باطل است.سايت خبري هم ميهن گزارش داد، حجت الاسلام یعلی اکبر محتشمی پور رسما از شورای نگهبان خواست این انتخابات را باطل اعلام کرده و انتخاباتی در شان جمهوری اسلامی و مطابق با موازین دموکراسی که شایسته حضور گسترده مردم باشد برگزار کند.

اولین کنفرانس مطبوعاتی کمیته صیانت از آرا ستاد میرحسین موسوی پس از اعلام شمارش آرا توسط ستاد انتخابات وزارت کشور در زیزمین ستاد میرهادی برگزار شد.

خبرنگاران به سختی از لا به لای نیرو های امنیتی خود را وارد ستاد کردند تا اعتراض های علی اکبر محتشمی پور رییس کمیته صیانت از آرا میرحسین موسوی را بشنوند.

رییس کمسته صیانت از آرا ستاد میرحسین موسوی گفت: از شورای نگهبان می خواهیم که این انتخابات غیر قانونی را باطل اعلام کندو مقدمات برگزاری یک انتخابات در شان ایران را که شاخص های مردم سالاری در آن رعایت شده باشد را فراهم کند.

علی اکبر محتشمی پوربا بیا ن اینکه برگزار کنند گان انتخابات انواع تخلف ها را انجام داده اند اعلام کرد: به هیچ عنوان این انتخابات ر قبول نداریم واز شورای نگهبان خواستار ابطال آن هستیم.

او افزود:برگزار کنندگان انتخابات تخلف های مختلفی را انجام دادند که با قطع سیستم اس ام اس کشور از غروب 21 خرداد ماه شروع شد در حالی که ما قبلا با توجه به اطلاعاتمان نسبت به این موضع هشدار داده بودیم اما مسولان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات اعلام کرد ند به هیچ وجه چنین اتفاقی در روز رای گیر نخواهد افتاد.

او معتقد است: قطع سیستم اس ام اس کشوردر روز رای گیری پدیده نو ظهوری است چرا که در تمام دنیا در روز برگزاری انتخابات سیستم اطلاع رسانی را تقویت می کنند نه اینکه محدودیت های مضاعفی ایجاد کنند.

محتشمی پور با انتقاد از برخوردهای صورت گرفته با ناظران کمیته صیانت از آرا اصلاح طلبان بر سر صندوق های رای افزود: تخلف دیگر برگزار کنندگان انتخابات این بود که علی رغم تاکید قانون بر بازبینی و پلمب صندوق در حضور ناظران کاندیدا ها پیش از رای گیری، تمام ناظران ما را دراین مرحله از صندوق ها اخراج کردند.این تخلف در حالی صورت گرفته که سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه های خود براین موضع تاکید کرده بودند.

او اعلام کرد: در50 درصد حوزه های انتخابیه برای ناظران ما یا کارت صادر نشد یا کارت های اشتباهی فاقد اعتبار را تحویل کمیته صیانت از آرا دادند.در بسیاری از حوزه رای را عوض کردند و یا جای ناظر ما را تغییر دادند.

او ادامه داد: ما به انتخاباتی که در 50 درصد حوزه های آن ناظری وجود نداشته اطمینانی نداریم وآن را باطل می دانیم.

محتشمی پوراضافه کرد:در حالی که قانون بر حضور نمایندگان نامزدها در هیات های اجرایی از روز رای گیری تاکید دارد اما نمایندگان ما را نه تنها از ابتدا که حتی در روز رای گیری هم به این هیات راه ندادند .لااقل دیروز باید نماندگان ما در هیات اجرایی حاظر می شدند که این اجازه هم داده نشد.

محتشمی پور تخلف دیگر انتخابات را مدیریت تعرفه های رای توسط برگزار کنندگان انتخابات می داند و ادامه می دهد: در حالی که حدود 46 میلیون رای دهند داشته ایم و ستاد انتخابات حدود 58 میلیون تعرفه رای چاپ کرده اما دربسیاری از حوزه های رای گیری از ساعت 11 صبح تعرفه ها به اتمام رسیده بود. در آذربایجان شرقی با 2 میلیون 400 هزار رای دهنده در حالی که دولت ادعا می کند 2 میلیون و 600 هزار تعرفه به این استان فرستاده اما مردم از 11 صبح تا ساعت 19 در صف های طولانی حضور داشته و بر رای دادن اصرار کرده اند.

او اعلام می کند:نیت آنان این بوده که مردم را از رای دادن خسته کنند وپس از اصرارمردم بر رای دادن تعرفه ها به صورت قطره چکانی به حوزه ها فرستاده شد.به عنوان مثال دراردبیل ،کرمانشاه و شیرازبا این مشکل مواجه بوده ایم.

این اصلاح طلب افزود: در بسیاری از حوزه ها در حالی که رای دهنده ها حضور داشته اند در ساعت 21 انتخابات را پایان داده و مردم رابیرون کرده اند در حالی که قبلا تا ساعت یک شب هم رای گری در صورت حضور مردم ادامه می یافت.

او گفت: پس از پایان رای گیری و در حالی که قانون بر حضور نمایندگان کاندیدا ها در صندوق های رای تا پایان شمارش آرا تاکید دارد تمام ناظران ما را از صندوق ها اخراج کردند.

محتشمی پور اعلام کرد: نمایدگان ما در زمان تجمیع آرا در وزارت کشور در این وزارت خانه حضور نداشتند و ما هم نتایج را از تلویزیون شنیدیم.

رییس کمیته صیانت از آرا اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دهم بازهم تاکید کرد : رسما این انتخابات را باطل می دانیم و از شورای نگهبان طی نامه ای درخواست کرده ایم که انتخاباتی در شان ایران برگزار کند.

او در پاسخ به این سوال که اگرشورای نگهبان به این درخواست توجه نکنند چه خواهید کرد گفت:این اقدام اولیه ما است و در صورت عدم توجه مراحل بعدی اعتراض را انجام می دهیم.نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات