گویا پیام خاتمی   2009-06-15 19:18:15

پیام محمد خاتمی به مردم: حق مسلم مردم است که خواستار حفظ آرای خود شوند، ايلنا
» نسخه قابل چاپ
» ارسال به بالاترین
» ارسال به فیس بوک

حضور پرنشاط با روش‌های مسالمت‌آميز حق شما است و توصيه می‌کنم آرامش و متانت خود را حفظ کنيد تا بهانه به دست بدخواهان و خشونت جويانی که می‌خواهند اعتراض مسالمت‌آميز شما را ديگرگونه جلوه دهند، نيفتد.

بسم الله الرحمن الرحيم
هموطنان عزيز
آزادی و حق تعيين سرنوشت دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است.
آنچه در جريان انتخابات اخير رياست جمهوری اتفاق افتاد باعث خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی و منجر به واکنش‌های طبيعی و پراحساس مردم عزيز ما در سراسر کشور شده است.
اين حق مسلم مردم است که خواستار حفظ آرای خود شوند و وظيفه مسلم مسؤولان کشور است که امانت‌دار اين آراء باشند و تلاش کنند اعتماد عمومی را که بزرگترين پشتوانه کشور و نظام است حفظ و تقويت شود.
ناديده گرفتن اين حق و برخورد خشونت آميز با مردم برخلاف اصول انقلاب و راه روشن امام است و مشکلی را از اين کشور حل نخواهد کرد.
من مصمم بودم در اجتماع مسالمت‌آميز امروز شما شرکت کنم و با شما سخن بگويم و اعتراض عملی خود را نسبت به جفايی که در حق مردم و انقلاب می‌شود اعلام دارم.
ولی بر اساس اطلاعيه جناب آقای موسوی دريافتم که برخلاف مصلحت نظام و حق شما، اجازه اين اجتماع را نداده‌اند.
حضور شاداب و پرنشاط شما با روش‌های مسالمت‌آميز حق شما است که آن را رعايت کرده‌ايد و توصيه می‌کنم که همچنان رعايت کنيد و از چارچوب قانون خارج نشويد و آرامش و متانت خود را حفظ کنيد تا بهانه به دست بدخواهان و خشونت جويانی که می‌خواهند اعتراض مسالمت‌آميز شما را ديگرگونه جلوه دهند، نيفتد.
جمهوری اسلامی از ما است و اگر اعتراض هست اين است که شاهد روش‌ها و سياست‌‌هايی هستيم که به اصل نظام که محور آن مردم اند لطمه می‌زند.
ما و شما در اين مسير همچنان حرکت خود را ادامه می‌دهيم و انتظار داريم که مطالبات روشن جناب آقای مهندس موسوی که خواست همه ما است مورد توجه قرار گيرد.

سيدمحمد خاتمینام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات