بالاترین جلسه مجلس   2009-06-16 16:34:57

بی نظمی در جلسه علنی امروز مجل

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ ۱۳۸۸/۳/۲۶

در پی نطق قدرت الله علیخانی که در این نطق از میر حسین موسوی حمایت کرد جو مجلس با انتقاد به این نطق برای لحظاتی بی نظم شد.

به گزارش مهر، قدرت الله علیخانی نماینده قزوین در جلسه علنی امروز به عنوان آخرین ناطق پشت تریبون قرار گرفت و پیش از قرائت نطق مکتوب خود اظهار داشت: عده ای در کشور صحبت از انقلاب مخملی می کنند اما چه کسی جرات دارد در ایران انقلاب مخملی انجام دهد؟

وی افزود: ما جانمان فدای رهبری است.

علیخانی با شعارمرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس و مرگ بر خارجی هایی که این شب ها خوشحالند، گفت: ما مخالف اعتشاش هستیم که نمایندگان پس از این اظهارات با بیان احسنت سخنان وی را تایید کردند.

نماینده قزوین ادامه داد: اما ما طرفدار پر و پا قرص موسوی هستیم. این اظهارات علیخانی با بیان دو - دو (به نشانه مخالفت) اکثریت نمایندگان روبرو شد. وی گفت: شما در مجلس 250 نفر بیانیه حمایت از احمدی نژاد را امضا می کنید و 220 نفر به وی تبریک می گویند متاسفم که تحمل 5 دقیقه حرف مرا ندارید.

علیخانی با صدای بلند به یکی از نمایندگان که خطاب به وی از جای برخواسته و فریاد می کشید، گفت: بنشین، در ایران اسلامی هیچ کس جرات ندارد به فکر انقلاب مخملی باشد این مزخرفات چیست، ما فرزندان انقلاب در صحنه هستیم.

نماینده قزوین از جمله این افراد را آیت الله هاشمی رفسنجانی خواند و گفت: همانطور که امام فرموده "هاشمی زنده است تا انقلاب زنده است."

وی افزود: هاشمی شخصیتی انقلابی و برزگی است. در این هنگام نمایندگان با بیان دو - دو مجددا مخالفت خود را با سخنان وی بیان کردند.

علیخانی در آغاز سخنان خود نیز گفت: به خاطر ارادتی که به آقای حسینیان (از حامیان احمدی نژاد) دارم از بیان اظهارات خود درباره احمدی نژاد در نطق خودداری می کنم و در مورد وزیر کشور نیز چون آقای لاریجانی در نطق امروز خود سخنانی را گفتند آن مطلب را هم نمی گویم.

نماینده قزوین پس از این سخنان گفت: حال نطق خود را می خوانم که لاریجانی از او پرسید تا اینجا چه بوده است؟ در همین حین حسینیان با قرار گرفتن پشت تریبون علیخانی گفت: من دوستی خود با علیخانی را اعلام اما از مواضع وی اعلام بیزاری می کنم که لاریجانی با دیدن چنین صحنه ای گفت: این هم مدل جدیدی است.

در حین نطق علیخانی نمایندگان حامی محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری به شدت با سخنان منتقدانه وی مخالفت کردند و این مخالفت خود را با بیان عدد 2 اعلام کردند. در پایان نطق نماینده قزوین، حسینیان نماینده تهران با دست بر روی میز می کوبید نمایندگان هم موضع با وی نیز کار وی را تکرار کردند و همصدا عدد 2 را فریاد زدند.

نمایندگان زن مجلس از جمله کسانی بودند که پس از حسینیان محکم به نشانه اعتراض بر روی میزهای خود کوبیدند.

گفتنی است 4 ناطق دیگر امروز مجلس نیز در حمایت از احمدی نژاد و ستودن مشارکت حداکثری مردم سخن گفتند. از جمله موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد به عنوان اولین ناطق پشت تریبون قرار گرفت و نطق شدیدی علیه موسوی قرائت کرد.
وی در نطق خود از موسوی خواست تا قبل از اینکه رهبری حکمی دهد که منجر به توبه وی شود دست از اقدامات غیر قانونی خود بردارد. نمایندگان بارها و بارها در حین نطق ثروتی وی را با کلمات احسنت تشویق کردند و پس از پایان نطق نیز با وی روبوسی کردند.


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات