گویا هفت تیر   2009-06-17 16:19:41

انتخابات ۸۸
تجمع معترضان به انتخابات ریاست جمهوری در هفت تیر آغاز شد

۱۳۸۸/۰۳/۲۷
تجمع طرفداران دو نامزد اصلاح طلبان براى اعتراض به نتايج انتخابات رياست جمهورى از ساعاتى پيش در ميدان هفت تير تهران آغاز شد و خيابان هاى اطراف آن نيز پر از جمعيت است.

شاهدان عينى در گفت و گو با «راديو فردا» اعلام كردند كه تا كنون هزاران معترض طرفدار مير حسين موسوى و مهدى كروبى در ميدان هفتم تير در مركز تهران تجمع كرده و حركت خودروها در خيابان قائم مقام فراهانى و همچنين بزرگراه مدرس در ضلع شمالى از سوى پليس متوقف شده است.

اين گزارش ها مى افزايد: هر لحظه بر تعداد جمعيت افزوده مى شود و تظاهر كنندگان شعارهايى در رد نتايج انتخابات روز جمعه، ۲۲ خرداد، سر مى دهند كه در آن نام محمود احمدى نژاد به عنوان رييس جمهور پيروز معرفى شد.

بر اساس اخبار رسیده، حركت مردم به سمت ميدان هفتم تير ادامه دارد و با توجه به وجود ايستگاه مترو در اين ميدان، بسياری از معترضان از طريق مترو خود را به محل تجمع رسانده اند.

گزارش ها حاکی است که سیستم موبايل در محدوده ميدان هفتم تير قطع است

برگزارى تجمع روز چهارشنبه به صورت خودجوش و توسط معترضان در روز قبل اطلاع رسانى شده بود و قرار است كه فردا به دعوت مير حسين موسوى راهپيمايى مسالمت آميز و همچنين تجمع در مساجد و تكايا برگزار شود.

آقاى موسوى در اطلاعيه اى رسمى گفته است برنامه روز پنجشنبه براى گراميداشت كشته شدگان در حوادث روزهاى اخير شهرهاى ايران برگزار مى شود. وى اين روز را روز عزاى عمومى اعلام كرده است.

از سوى ديگر، موج تازه اى از بازداشت در ايران راه افتاده است و از وضعيت آنها اطلاعى در دست نيست.

در ۲۴ ساعت گذشته، سعيد ليلاز، تحليلگر سياسى، و محمد رضا جلايى پور، از اعضاى پويشگران موج سوم، بازداشت شده اند.

در روزهاى گذشته دهها تن از فعالان سياسى و دانشجويى كه از اعضاى سرشناس احزاب اصلاح طلب و طرفدار مير حسين موسوى و مهدى كروبى هستند در خانه يا محل كار خود دستگير و به نقاط نامعلومى منتقل شده اند.

به گفته خانواده هاى اين افراد، بسيارى از آنها بدون حكم قضايى و از سوى نيروهاى لباس شخصى بازداشت شده اند.


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات