زمانه گویا   2009-06-17 16:22:33

خانه > خبر اول > انتخابات > دعوت کروبی برای راهپیمایی به سمت نمازجمعه
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۸۸ • چاپ کنید
دعوت کروبی برای راهپیمایی به سمت نمازجمعه

مهدی کروبی از مردم دعوت کرد روز جمعه با لباس‌های سیاه به نشانه سوگواری برای «شهدای راه جمهوریت نظام اسلامی ایران» از میدان هفت تیر تهران به سمت محل برگزاری نماز جمعه راهپیمایی کنند.

هواداران برگزاری دوباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران از امروز بعد از ظهر در حال تجمع در میدان هفت تیر گزارش شده‌اند.

گزارش‌های حاکی است که طی ناآرامی‌های چهار روز گذشته در ایران، «دست کم ۱۵ نفر از سوی نیروهای امنیتی و لباس شخصی‌ها کشته شده‌اند.»

آقای کروبی از مردم خواسته‌است که با نشان‌های سیاه، خود را از «صفوف اخلالگران مشکوک» جدا کنند.

این نامزد ریاست جمهوری طی بیانیه‌ای اعلام کرده‌است که انتخابات ۲۲ خرداد را «نامشروع» می‌داند و نتایج آن را قبول ندارد.

وی تأکید کرده است که محمود احمدی‌نژاد را برای ریاست جمهوری ایران به رسمیت نمی‌شناسد.

در این بیانیه که خطاب به ملت ایران صادر شده، آمده‌است: «حضور شما در نماز جمعه تهران که به امامت رهبری نظام برگزار می‌شود، باطل‌کننده القائات افرادی است که معتقدند اصلاح‌طلبان خواهان آشوب و حرکت در ورای چارچوب‌های قانون هستند.»

آقای کروبی با دعوت از مردم برای حضور میادین اعتراض، نسبت به توطئه به آشوب کشیدن اجتماعات از سوی عناصر مشکوک هشدار داده‌است. به گفته وی هدف نهایی این اقدامات پایان دادن به حضور ملت در صحنه است.

این نامزد ریاست جمهوری از مردم خواسته‌است که «ذره‌ای» نسبت به تداوم حضور خود و «مشکوک بودن این آشوب‌ها» تردید نکنند.در این بیانیه آمده‌است: «کسانی که عظمت رفتار مدنی مردم تهران و دیگر شهرهای ایران آنان را می‌آزرد، کوشیدند با اتهام‌افکنی و مهندسی آشوب برخی رفتارهای اعتراض آمیز مانند آتش زدن‌ها و تخریب‌ها را به نام ملت ایران و حامیان اصلاحات و تغییر بنویسند.»

این بیانیه با اعتراض به نمایش صحنه‌های خشونت‌بار بعد از راهپیمایی ۲۵ خرداد آورده‌است: «این ملت از آشوب به دور است و اینان میخواهند با هراساندن مردم کوچه و خیابان از آشوب و بزرگنمایی آن‌ها در صداوسیما و رسانه‌های وابسته و سانسور رسانه‌های آزاد اصل اعتراض ملت را نادیده بگیرند.»

میرحسین موسوی، نیز امروز با صدور بیانیه‌ای از مردم دعوت کرد عصر پنج‌شنبه برای همدردی با خانواده‌های کشته‌شدگان و مصدومان وقایع اخیر، با نماد سوگواری به خیابان بیایند. وی اعلام کرده‌است که در این مراسم مردم را همراهی خواهد کرد.

در این بیانیه از مردم خواسته شده‌است که به هر صورت ممکن اعم از اجتماع در مساجد و تکایا و یا برگزاری راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز همدردی خود را با بازماندگان اعلام کنند.

گفته می‌شود حامیان میرحسین موسوی امروز نیز در یک حرکت خودجوش در میدان هفت‌تیر تهران در حال تجمع هستند. قرار این تجمع در راهپیمایی دیروز حامیان موسوی به سوی میدان ونک گذاشته شده‌است.

میرحسین موسوی، نیز از مردم دعوت کرد عصر پنج‌شنبه برای همدردی با خانواده‌های کشته‌شدگان و مصدومان وقایع اخیر، با نماد سوگواری به خیابان بیایند


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات