بالاترین کروبی از درخواست ابطای آرا فراتر می رود: بررسی صلاحیت فردی احمدی نژاد ـ۲   2009-06-18 16:31:22

خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۳:۵۶ به نقل از سحام نیوز : سحام نیوز : مهدی کروبی با نگارش نامه ای به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان نسبت به روند شمارش آرا اعتراض کرد . این شکایت در 4 بند تنظیم شده و به ترتیب از صلاحیت فردی آقای احمدی نژاد شروع و به وضعیت شمارش آرا ختم می شود .
نسخه مناسب چاپ
لینک این مطلب

سحام نیوز : مهدی کروبی با نگارش نامه ای به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان نسبت به روند شمارش آرا اعتراض کرد . این شکایت در 4 بند تنظیم شده و به ترتیب از صلاحیت فردی آقای احمدی نژاد شروع و به وضعیت شمارش آرا ختم می شود . متن کامل شکایت کروبی به شورای نگهبان به شرح زیر است :

هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان

گرچه طی دو روز گذشته از سوی ستاد اینجانب ده ها مورد شکایت مستند از روند برگزاری انتخابات اخیر به آن شورا ارسال شده است، در عین حال این گزارش نیز در جهت تکمیل آن موارد و به عنوان شکایت پایان جهت ابطال انتخابات تقدیم می گردد. موجب تاسف است که پیش از رسیدگی به شکایت و اظهارنظر رسمی آن شورا درباره صحت انتخابات ، رسانه ملی با معرفی آقای احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور منتخب، حکم نهایی را صادر کرده است و این شائبه را ایجاد کرده که ارایه شکایت مفید فایده نیست ، با این وجود، شکایت حاضر تقدیم می شود، شاید اعضاء محترم آن شورا با تصمیم مناسب خود، این جریان انحرافی را متوقف نمایند.

این شکایت در 4 بند تنظیم شده و به ترتیب از صلاحیت فردی آقای احمدی نژاد شروع و به وضعیت شمارش آرا ختم می شود ، اگرچه مساله اصلی ما در این مرحله که موجب خدشه به نتایج شده است ، اتفاقاتی است که در روز رای گیری و شمارش آرا رخ داده است.

صلاحیت فردی آقای احمدی نژاد
در اصل 115 قانون اساسی کیفیت ویژگی های رییس جمهور مشخص شده است ، ما درباره رجل مذهبی ، سیاسی بودن نامبرده یا مدیر و مدبر بودن فعلا وارد بحث نمی شویم ، چرا که ممکن است موضوعی سلیقه ای و قابل احتجاج باشد. اما امانت داری و تقوا به عنوان دو شرط دیگر نامزد ریاست جمهوری قید شده است که در نقض این دو ویژگی نزد ایشان می توان موارد فراوانی را ذکر کرد که در اینجا فقط به بخش بسیار کوچکی از آنها اشاره می شود.

یکی از مصادیق مهم امانت داری حفظ بیت المال و هزینه کردن آن در چارچوب قانون است ، گزارش رسمی دیوان محاسبات مبنی بر حدود 2000 تخلف مالی در عملکرد بودجه 85 و تایید گم شدن یک میلیارد دلار و ده ها مورد دیگر که از ترس اقدامات تلافی جویانه ، مکتوب نمی شود و صرفا بصورت شفاهی بیان می گردد ، مصداق بارز نقض این ویژگی است.
شرط تقوا بدون صداقت و راستگویی تحقق نمی یابد. دروغ بیّن و آشکار ناقض وجود چنین شرطی است که در اینجا صرفا به مواردی اشاره می کنم که همه ملت آن را شنیده اند، از جمله تکذیب صریح بیان رویت هاله نور از سوی آقای احمدی نژاد در مناظره با اینجانب که می توانید از آیت الله جوادی آملی صحت آن را استعلام کنید. بیان این که صد کشور خواستار الگوبرداری از ایران شده اند ، ادعای این که آمریکایی ها می خواسته اند مرا بدزدند ، دروغ صریح در مناظره با آقای رضایی مبنی بر این که تعریف اشتغال و بیکاری در دولت پیش تغییر کرده است و آخرین مورد آن نیز ادعای وی از عدم وصول شکایت از سوی نامزدهای انتخاباتی از روند انتخابات به شورای نگهبان است که این مورد را شورای نگهبان بهتر از هر مرجع دیگری از کذب بودن آن اطلاع دارد.
2- تخلفات پیش از برگزاری انتخابات

وجود موارد فراوان تخلف در هفته های منتهی به انتخابات تردیدی باقی نمی گذارد که با انتخاباتی یک سویه مواجه بوده ایم.

بسیج کلیه امکانات مالی حکومت و پخش آن در میان مردم از طرق رسمی و غیررسمی و بکارگیری نهادهایی نظیرتامین اجتماعی ، کمیته امداد ، و ... که این کارچیزی جز خرید آرای مردم نیست و بدتر این که این خرید نه از پول شخصی نامزد اعلام شده ، بلکه از جیب ملت است.
بکارگیری منابع دولت در جهت تبلیغ به نفع آقای احمدی نژاد و علیه سایر نامزدها که موارد آن را در روزنامه کیهان ، ایران ، و امثالهم مثال روشن این تبعیض هستند.
تبلیغات کاملا یک سویه صدا سیما که حتی در آخرین لحظات انتخاباتی نیز به نفع آقای احمدی نژاد وارد کارزار شد که چنین جهت گیری آشکار در هیچ انتخاباتی مسبوق به سابقه نبوده است.
ادعای دروغ علیه افراد یا درباره امور کشور در مناظره ها که حتی یک مورد آن برای اعلان عدم صلاحیت و اخراج هر نامزدی که چنین دروغهایی را ادعا کند ، کافیست.
3-تخلفات روز انتخابات

- گرچه برحسب قانون هر یک از موارد پیش گفته برای اتخاذ تصمیم علیه آقای احمدی نژاد کافی بود ، اما با علم به این تبعیض ها و نابرابری وارد انتخابات شدیم و کلیه نظرسنجی ها و شواهد موید آن بود که آقای احمدی نژاد رفتنی است و اتکا به این تبعیض ها و تخلفات نیز وی را نجات نمی دهد. از این رو بود که تخلفات اصلی در روز انتخابات و شمارش رای آغاز گردید. از روز قبل انتخابات تخلفات آغاز گردید که شرح مختصری از آن تقدیم می شود.

- قطع سیستم sms و قطع ارتباط فعالان ستاد انتخاباتی من با ستاد مرکزی و صیانت از آرا

- عدم صدور و تاخیر در صدور کارت برای نمایندگان معرفی شده از سوی ستاد من برای حضور در محل صندوقهای آرا که به بهانه مختلف و غیرقانونی از سوی وزارت کشور انجام شد. به عنوان مثال در شهر تهران تعداد اندکی از 3100 تقاضای انجام شده برآورده گردید و تعدادی از کارت ها هم در روز رای گیری صادر شد که تماما تخلف محسوب می شود.

- اخراج نمایندگان اندک من هنگام پلمپ کردن صندوق ها که این کار تنها در شرائطی صورت می گیرد که قبل از پلمپ شدن تعداد قابل توجهی رای در آن ریخته شده باشد و کم آمدن تعرفه ها در ساعات اولیه نیز موید وجود چنین اقدامی است.

- تمام شدن تعرفه ها در بسیاری از صندوق ها در ساعات اولیه رای گیری یاد آور اقداماتی است که در سال 1376 در استان لرستان رخ داد و تعداد آرا واریز شده در صندوق ها بیش از جمعیت واجد حق رای در آن استان گردید!!

- جلوگیری از رای دادن مردم در ساعات پایانی رای گیری شاهد دیگری از تخلف است زیرا بر خلاف انتخابات گذشته که تا زمان حضور مردم در مراکز اخذ رای ، رای گیری ادامه می یافت اما این بار به سرعت مراکز اخذ رای را تعطیل کردند. ظاهرا این نگرانی وجود داشت که تعداد آرا در برخی مناطق رای از کل واجدین حق رای آن منطقه بیشتر شود.

4- شمارش آرا

- علیرغم همه این تخلفات آشکار مهمترین بخش اعتراض ما به شمارش غیرواقعی آراست. نحوه اعلان و نسبت آرا در 9 یا 10 مرحله از سوی وزارت کشور نشان دهنده وجود فرمولی مشخص و از پیش تعیین شده برای آرا نامزدهاست. با توجه به اینکه هیچ یک از نظرسنجی های موجود که از سوی افراد نزدیک به دولت انجام شد


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات