سایت عبرت بالاترین بقیه پست قبلی2   2009-06-18 22:57:58

اتفاقات دیروز مجلس به همین جا ختم نشد و تا حد درگیزی فیزیکی نیز پیش رفت. روزنامه سرمایه اینگونه گزارش می دهد: «در حالی که یک عضو فراکسیون اقلیت مجلس از اعمال فشار به رئیس مجلس برای عدم حضور نمایندگان اصلاح طلب مجلس در هیات مامور بررسی تنش های اخیر خبر داد، اختلاف نظر نمایندگان مجلس در نهایت به درگیری دو نماینده منتهی شد. دیروز تنش در صحن علنی مجلس کار را به جایی کشاند که دو تن از نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب مجلس برای دقایقی با یکدیگر درگیر شدند. درگیری روح الله جانی عباسپور نماینده بوئین زهرا و آوج و امیر طاهرخانی نماینده تاکستان در حالی رخ داد که قدرت الله علیخانی نماینده قزوین نیز به این شیوه اعتراض کرد و خطاب به جانی عباسپور با صدای بلند پرسید «چرا طاهرخانی را مورد ضرب و شتم قرار می دهی؟»


اعتماد ملی نیز در ادامه گزارش خود اینگونه می نویسد: « بررسی گزارش كمیته حقیقت‌یاب ناآرامی‌های اخیر به‌دستور لاریجانی در دستوركار جلسه غیررسمی مجلس كه راس ساعت هشت‌و‌نیم صبح دیروز در صحن بهارستان تشكیل شد قرار گرفته بود.

اما هنوز دقایقی از قرائت این گزارش از سوی محمد حسن ابوترابی فرد نائب اول رئیس مجلس سپری نشده بود كه به دلیل سنگین و متین خواندن نحوه برخورد میرحسین موسوی با نتیجه انتخابات ناگهان حامیان احمدی‌نژاد برآشفتند و نظم جلسه را متشنج كردند و هواداران احمدی‌نژاد كه برای جلوگیری از ادامه سخنان ابوترابی در كنار وی در جایگاه ناطقان مجلس قرار گرفته بودند با هو كردن سخنان وی و شعار مرگ بر ضدولایت فقیه از قرائت گزارش ممانعت كردند همین امر سبب شد جمعی از نمایندگان نیز متقابلا به اقدام دولتیان اعتراض كنند.

در این بین كه طاهرخانی، نماینده تاكستان بشدت به رفتار نامعقول حامیان احمدی‌نژاد چون حمید رسایی، مهدی كوچك‌زاد و روح‌الله حسینیان معترض شده بود به یكباره با حمله عباسپور، نماینده بوئین‌زهرا غافلگیر شد.

به این ترتیب بود كه درگیری‌های خیابانی به صحن بهارستان كشید شده و طاهرخانی و عباسپور با یكدیگر به زد و خورد پرداختند هرچند كه دیگر نمایندگان همچون علی مطهری، قدرت‌الله علیخانی و.. به میانجگیری آنها پرداختند اما فضای مجلس به قدری ملتهب و بی نظم شده بود كه لاریجانی ترجیح داد برای برقراری نظم جلسه از قرائت گزارش صرفنظر كند و زنگ رسمی شدن جلسه را به صدا در آورد اما این تدبیر وی هم منجر به برقراری نظم جلسه نشد چراكه نماینده بوئین زهرا در پی‌مذمت اقدام حامیان دولت از سوی طاهرخانی مجددا به سوی وی حمله‌ور شد و بازهم نظم جلسه بهم ریخت.

لاریجانی كه از كم طاقتی هواداران احمدی‌نژاد در مجلس به ستوه آمده بود بی‌توجه به فضا ملتهب مجلس دستور داد مجلس وارد دستور كار شود و به این ترتیب درحالی كه نارضایتی و خستگی از فضای ملتهب جامعه در هفته اخیر بر مجلس سایه افكنده بود مجلس بررسی دستور كارهای روزمره‌اش را آغاز كرد

خبرنگار عبرت می نویسد ، روح الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی که با بودجه کشور اداره می شود ، بیشتر از آنکه به موضوع اسناد انقلاب اسلامی بپردازد در سایت این مرکز به آدرس

tp://www.irdc.ir/fa/default.aspx به حمله شدید به میر حسین موسوی پرداخته و در یادداشتهای خود و مقاله نویسان این مرکز هاشمی رفسنجانی هدف سخنان بی رحمانه قرار می دهد و بیشتر از آنکه مروج اسناد انقلاب باشد مروج نکاتی دیگر است

برای نمونه به چند مورد از این موارد که در صفحه نخست این سایت قرار گرفته اشاره می کنیم خودتان قضاوت کنید :

نامه هاشمی نشانگر توطئه‌ای پشت پرده و طراحی اغتشاشات از قبل بود

موسوی اغتشاشگران را فرزندان انقلاب نامید

دانشجویان خواستار بازداشت فرزندان هاشمی شدند

فائزه هاشمی:عامل اصلی این دیكتاتوری ها خاتمی است

نگاهی به پرونده های رشوه‌خواری یك آقازاده

تماس معاون عملیات گروهك رجوی با میرحسین

استدلالی برای آشوب و آدم كشی

كابوس بازگشت به قدرت؛ از سادگی تا توهم؟

جرزنها به بهشت نمی‌روند!

به دنبال انقلاب مخملی در ایران

كارنامه عملكرد یك كارگزار سازندگی ورق می‌خورد

سندرم توهم پیروزی قبل از رأی‌گیری

دولت عقلانی یا عقل دولتی؟! از محمود احمدی نژاد
مهندس موسوی در نامه ای به حضرت امام صراحتاً خواستار تصمیم عاجل برای پایان جنگ شد!

آشفتگی هویتی میرحسین، تجلی آشفتگی ذهن روشنفكری ایرانی

نقد استدلال‌های آقای موسوی برای تقلب در انتخابات


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات