رادیو فردا/سایت بالاترین   2009-06-20 15:30:20

۱۳۸۸/۰۳/۳۰
از تهران خبر می‌رسد که به رغم حضور چشمگیر نیروهای امنیتی در سطح شهر، شماری زیادی از معترضان به روند انتخابات، در حدفاصل خیابان قدس و میدان انقلاب دست به تجمع زده‌اند.

گزارش یک شاهد عینی حاضر در حوالی میدان انقلاب حاکی است که هم اکنون خیابان انقلاب حدفاصل تقاطع خیابان قدس و میدان انقلاب مملو از جمعیت است و تلاش برخی نیروهای لباس شخصی از طریق شلیک تیر هوایی برای متفرق کردن معترضان نتیجه نداشته است.


پیشتر گزارش شاهدان عینی از مانور نیروهای بسیجی و لباس شخصی موتورسوار در این خیابان خبر می‌داد اما بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها پس از آنکه برخی از لباس شخصی‌های برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک تیر هوایی کردند با فریادهای اعتراضی مردم روبه‌رو شد، صحنه را ترک کردند.

خبرگزاری آلمان می گوید که شاهدان عینی به این خبرگزاری گفته اند که نیروهای امنیتی از گاز اشک آور استفاده کرده اند.

شاهدان عینی به رادیو فردا نیز گفته اند که نیروهای امنیتی معترضان را با شلیک گلوله پلاستیکی مورد حمله قرار دادند.

بر اساس همین گزارش‌ها، هم اکنون چیزی نزدیک به ۱۰۰ نیروی گارد ویژه در مقابل دانشگاه تهران استقرار یافته‌اند تا مانع از پیوستن دانشجویان حاضر در دانشگاه تهران به جمعیت معترض شوند.

برخی از گزارش‌های غیررسمی دیگر به نقل از شاهدان عینی حاکی از آن بود که نیروهای امنیتی با استقرار ماشین‌های آب‌پاش در سطح شهر، برای مقابله با هر گونه تجمع احتمالی در آماده‌باش هستند.

شاهدان عینی همچنین می‌گویند که شمار زیادی از لباس‌شخصی‌ها و نیروهای یگان ویژه از خیابان آزادی تا تقاطع خیابان‌های انقلاب و حافظ به چشم می‌خورند.

همچنین گفته می‌شود که برخی نیروهای سپاه پاسداران در لباس‌های رسمی این ارگان و با در دست داشتن باتوم‌های برقی، در حوالی چهارراه ولی عصر تهران، در آماده باش هستند.

در همین حال شاهدان عینی از وقوع درگیری‌هایی در برخی از فرعی منتهی به خیابان‌های انقلاب و آزادی خبر می‌دهند. از جمله گزارش شده است که نیروهای گارد ویژه در تقاطع خیابان‌های خوش و آزادی با توسل به باتوم و اسپری فلفل سعی در جلوگیری از پیوستن معترضان حاضر در خیابان خوش به اجتماع شکل‌گرفته در خیابان انقلاب دارند.

گزارش‌های مشابهی حاکی است که نیروهای ویژه و لباس شخصی‌های با بستن حدفاصل تقاطع بهبودی تا میدان انقلاب به درگیری با معترضان پرداخته‌اند.

گزارش شاهدان عینی همچنین بر این نکته تأکید دارد که نیروهای انتظامی با بستن راه‌های منتهی به مسیر شکل‌گیری این تجمع سعی در کنترل جمعیتی دارند که برای پیوستن به این تجمع راهی مرکز شهر شده‌اند. با این حال بر اساس این گزارش‌ها لحظه به لحظه بر شمار کسانی که از فرعی‌های منتهی به آزادی و انقلاب سعی در پیوستن به اجتماع امروز معترضان در تهران را دارند افزوده می‌شود.


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات