گزارش یک تهرانی از تهران دیروز   2009-06-21 12:03:30

"الله اکبر" دیشب تهران
فریادی بود از جنس دیگری!

دیشب برای نخستین بار مردم با استفاده از تاریکی شب و بیم ماموران انتظامی و لباس شخصی ها برای ورود به محلات، هم روی بام الله اکبر می گفتند و هم در کوچه ها!

تهران زیر رگبار هوائی و بی وقفه "الله اکبر". از تهران خبر می رسد که گسترده تر از هر شب دیگر و در همه محلات تهران مردم فریاد می زنند "الله اکبر". ما گزارش هائی دریافت کرده ایم که می خوانید:

همین الان در خیابان اشرفی اصفهانی و اطراف میدان صادقیه مردم فریاد الله اکبر را سر داده اند و برخلاف شب های گذشته از خانه های خود هم بیرون آمده و در خیابان فریاد می زنند.

مردم با استفاده از یک فرصت به خیابان آمده اند. یعنی چون بیشتر نیروهای نظامی و انتظامی را به مرکز شهر برده بودند، در محلات این نیروها کم بودند و مردم از این فرصت برای بیرون آمدن از خانه هایشان استفاده کردند. امروز را شاید اینطور بتوان توصیف کرد که راهپیمائی خیابان انقلاب تا میدان آزادی، از غروب امشب در تمام شهر و محلات پخش شد. هنوز از مرکز شهر دود زیادی دیده می شود.

اینجا غرب تهران است. یعنی اشرفی اصفهانی، سعادت آباد و صادقیه یعنی آریاشهر سابق. من و خانواده ام بر بالای پشت بام هستیم. انبوه جمعیت در خیابان هستند. امشب مردم از روی بام فریاد می زنند الله اکبر و از خیابان عده ای دیگر پاسخ آنها را با الله اکبر می دهند.پست‌های قبل در صندوقخانه

یک گزارش خنده دار هم "جام جم ان لاین" پخش کرد که دانستنی است. یعنی از قول پلیس گفته شد که به این دلیل نیروی انتظامی مرکز تهران را اشغال کرد که مردم بهتر بتوانند تردد کنند.

در محلاتی که از آنها نام بردم، از صبح لباس شخصی ها با موتور سیکلت در کوچه ها مانور داده و مردم را تهدید می کردند که اگر شب بیایند بیرون و یا روی بام "الله اکبر" بگویند به آنها حمله خواهند کرد.

امروز از ساعت 4 بعد از تهران تعطیل شد و مغازه ها بستند.


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات