بالاترین . حرف حساب   2009-07-08 12:10:30

من چــــه کـاری می توانم بکنم؟ کارهای کــوچک جمع گردد وانگهی دریــــــــا شوند
یاد آوری مهم: لازم نیست که تک تک ما کار بسیار مهم و بزرگی انجام دهیم کارهای کوچک ما در نهایت به کار بزرگی تبدیل خواهد شد.


برای 18 تیر و بعد از آن
1. اگر قصد بیرون رفتن و راه پیمایی دارید تمام موارد ایمنی را در نظر بگیرید (مثلا اینجا و اینجا)

2. اگر به هر دلیلی در خانه می مانید و مشرف به خیابان های اصلی هستید همیشه یک دوربین عکاسی دیجیتال یا موبایل دوربین دار برای عکس و فیلم برداری در دسترس داشته باشید. عکس ها و فیلم هایتان را بدون فوت وقت در اینترنت منتشر کنید یا به دوستانتان ایمیل کنید تا آن ها این کار را بکنند و یا به خبرگزاری های بین المللی بفرستید. (آدرس ایمیل بعضی از آن ها)

3. یک حساب ناشناس در جیمیل باز کنید و اخبار و اعلامیه های جنبش سبز را به دیگران ارسال کنید. همیشه از گزینه ی (BCC) استفاده کنید.

4. اگر در جاهای دیگر شهر تجمعات اعتراضی شکل گرفته و نیروهای امنیتی در آنجا تجمع کرده اند وقت خوبی برای دیوار نویسی و فعالیت های جانبی دیگر است. (اینجا توصیه های بسیار خوبی برای دیوار نویسی می بینید.)

5. در ملاقات با کسانی که نگاه اعتقادی دارند یادآوری کنید که دولت احمدی نژاد نامشروع است و هر گونه همکاری با آن شرعا حرام است و اینکه بسیجی ها بازیچه ی دست قدرت طلبان دین فروش قرار گرفته اند. حتما عکس های اتفاقات اخیر را نشان دهید و دلایل تقلب و دروغ بزرگ را توضیح دهید.

6. از دوستان و آشنایان دعوت کنید در حد توان در برنامه های نافرمانی مدنی (مثلا تحریم محصولاتی که در صدا و سیما دروغگو تبلیغ می شوند و ...) شرکت کنند.

7. خبرهای مهم را خلاصه کنید و یا سرخط خبرهای مهم و یا بیانیه های مهم را پرینت بگیرید و به صورت شب نامه به دست کسانی که دسترسی به اینترنت ندارند برسانید.

8. اگر دوستانی یا اقوامی در بسیج دارید با آن ها وارد گفت و گو شوید و از آن ها بخواهید از اقدام علیه وطن و هم وطنانشان امتناع کنند و درصورت لزوم از بسیج کناره گیری کنند.

9. سعی کنید با دوستان مورد اعتمادتان شبکه ای قابل اعتماد برای انجام کارهای هماهنگ تشکیل دهید. به صورت شبکه ای فعالیت کردن هم نشاط بیشتری و امنیت بیشتری دارد و هم احتمال خطایش کمتر است.

10. در همراه کردن و آگاهی بخشی به دوستان و خویشانی که در شهرهای کوچکتر زندگی می کنند و ارسال اخبار به آن ها از هیچ تلاشی کوتاهی نکنید. می توانید اخبار سایت های بالاترین و دنباله را از طریق گوگل ریدر بدون فیلتر بخوانید و به دیگران برسانید.

11. امیدوار بمانید و به دیگران هم امید ببخشید. محتاط باشید و از جانتان محافظت کنید ولی نترسید. ترانه ها و سرودهای میهن دوستانه و نشاط انگیز و یا تامل برانگیز برای دوستانتان بفرستید و تا می توانید در انجام کارهای بی خطر اعتراضی تعداد بیشتری از دوستان و آشنایان را با خود همراه کنید. مثلا این کارهای سبز.

12. برای دوستانتان فیلتر شکن های جدید ارسال کنید. (مثلا این یک لیست است) last post

نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات