بالاترین بازدید از وبگاه ا.ن   2009-07-12 16:49:59

new_win آیا تبار یهودی احمدی نژاد سبب بازدید روزانه 35 هزار اسرائيلى از وبگاه احمدى نژاد است ـ۵۶ کلیک
Language Bookmark alarabiya.net

يادآور مى شود پيش از 12 ژوئن 2009 (روز انتخابات رياست جمهورى در ايران) دكتر مهدى خزعلى فرزند آيت الله خزعلى (اصولگراى محافظه كار) در وبگاه شخصى خود اطلاعاتى (تاييد نشده از سوى منابع بى طرف) منتشر ساخت كه بر اساس آنها خود محمود احمدى نژاد "يهودى تبار" مى باشد. وى نوشت: "رئیس جمهور ایران یهودی تبار است و احمدی نژاد نام خود را از (سابورجیان) تغییر داده است". سپس خواهان آن شد که "تبار خانواده سابورجیان که در شهر ارادان (از توابع گرمسار) ساکن هستند مورد بررسی قرارگيرد". گفتنى است در جریان مناظره تلویزیونی چهار داوطلب برگزيده شوراى نگهبان براى تصدى رياست جمهورى ايران، در اشاره به همين موضوع بود كه مهدی کروبی از احمدی نژاد سوال كرد: "اسم کامل من مهدی کروبی است اسم کامل شما چیست؟ " البته منابع خبرى ديگرى مى گويند كه احمدى نژاد اخيراً در صفحه ى ملاحظات شناسنامه ى خود تغييراتى داده است، ليكن اين سخن هنوز از سوى منابع بى طرف يا هوادار او تاييد نشده است.

new_win فتوایی جدید از آیت الله العظمی بیات زنجانی: همکاری نکردن با دولت نامشروع و متقلب از باب نهی از منکر تکلیف است. ـ۸۱ کلیک
Language Bookmark bayatzanjani.net

این استفتاء در پایگاه اطلاع رسانی این مرجع فرزانه قرار گرفته است: مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي زنجاني پس از عرض سلام شرايط كارمندان دولت با توجه به غير شرعي بودن دولت آتي به چه ترتيب خواهد بود؟آيا ترك كار دولتي جايز است؟در صورت حرج مالي چه بايد كرد؟ با تشكر - 21/04/1388 جواب: با توضیح اینکه فرض ناصالح بودن و یا فاقد شرایط شرعی و قانونی بودن رئیس یک دولت، نامشروع بودن اصل دولت را موجب نمی شود؛ در فرض سئوال در چنین شرایطی افراد باید تلاش کنند فرد نامشروع و متقلب را از طرق مسالمت آمیز، تغییر دهند و فردی که واجد شرایط است را روی کار آورند. این تلاش و فعالیت، اگر موجب اصلاح امر شود و نتیجتاً فرد واجد صلاحیت را روی کار آورد، از باب امر به معروف تکلیف است و باید این عمل را انجام دهند و اگر چنین توان و قدرتی ندارند و ماندنشان در این مقام دولتی، صرفاً باعث تقویت مدیریت نا مشروع می شود، از باب نهی از منکر نمی توانند در آن محل مانده و باعث این تقویت شوند و نیز موظفند از هر راه ممکن، در بیان مسئله و توضیح زیانهای این نوع مدیریت و تبعات سوء آن بکوشند چراکه رعایت مراحل امر به معروف و نهی از منکر از امور عقلائی و عرفی است و شریعت حقه، آن را مورد تایید قرار داده است. ولی اگر احتمال داده شود که ماندن در آن جایگاه دولتی، جلو برخی از اعمال غیر قانونی را گرفته و در جهت تنویر افکار دیگران اثر گذار است، باید در آنجا مانده و در مواردی ممکن است مشکلی از انسان گرفتاری برطرف کنند که در این موارد ماندن در آن محل کار، تکلیف است.


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات