هشدار محسن رضایی به مقام‌های ایران:(زمانه)   2009-07-12 17:00:37


وضعیت کنونی منجر به «فروپاشی» می‌شود
محسن رضایی، نقش «اشتباه کاری‌های جاهلانه و بروز تعصبات و احساسات غیر منطقی» در حوادث اخیر را کمتر از «تأثیر دخالت بیگانگان» در آن ندانست

آقای رضایی در نامه خود آورده که عده‌ای، خانواده انقلاب را «تهمت‌باران» می‌کنند و برخی از اعضای این خانواده را «منافقین جدید» می‌نامند

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مقام‌های ایران هشدار داد که جامعه کنونی و طرفداران «نظام»، دچار اختلاف شده‌اند و ادامه این وضعیت جمهوری اسلامی را به سوی «فروپاشی» خواهد برد.

رضایی یکی از نامزد‌های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که به نتایج اعلام شده این انتخابات اعتراض کرد و چند روز بعد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از شکایت انتخاباتی‌اش به خاطر «حفظ نظام جمهوری اسلامی» صرف‌نظر کرده است.

آقای رضایی در نامه خود که خطاب به مردم ایران نوشته شده، آورده که عده‌ای خانواده انقلاب را «تهمت‌باران» می‌کنند و برخی از اعضای این خانواده را «منافقین جدید» می‌نامند.

وی نامی از این عده نبرده است، اما در نامه‌ای که امروز یکشنبه از سوی سرلشکر حسن فیروز‌آبادی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح منتشر شده، به «منافقین جدیدی» اشاره شده که ۳۰ خرداد ماه به گفته آقای فیروز‌آبادی به مردم «حمله» کرده‌اند.
نامه آقای فیروزآبادی خطاب به امام دوازدهم شیعیان نوشته شده است. وی در این نامه افزوده که «منافقین» با چهره‌ای جدید در جریان ناآرامی‌های پس از انتخابات با «قمه، سنگ و شعله‌های آتش» به نیرو‌های بسیجی و پلیس حمله کرده‌اند.

این فرمانده بلندپایه نظامی در حالی «منافقین جدید» را به حمله به نیرو‌های بسیج و پلیس متهم می‌کند که آقای رضایی در نامه خود با انتقاد از مطرح شدن چنین اتهاماتی نتیجه آن را «محصولات زهرآلودی» خوانده که موجب «تضعیف» نشاط و شادابی جامعه ایران شده است.

آقای رضایی «خوارج» نامیدن برخی خانواده‌های‌ انقلاب را «توطئه‌ای» خوانده که هدفش «فروپاشی درونی» نظام جمهوری اسلامی است.

متن کامل نامه رضایی را بخوانید

وی تاکید کرده که ادامه چنین روشی با «شکست» مواجه شده و نظام جمهوری اسلامی را به «سراشیبی» خواهد برد.

فرمانده پیشین سپاه پاسداران، نقش «اشتباه کاری‌های جاهلانه و بروز تعصبات و احساسات غیر منطقی» در حوادث اخیر را کمتر از «تأثیر دخالت بیگانگان» در آن ندانست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه نامه خود توصیه کرده که مسئولان نباید به گونه ای رفتار کنند که «عدالت در مقابل عدالت قرار گیرد. جمهوریت در مقابل اسلامیت نظام قرارگیرد. جمهوری اسلامی در مقابل آزادی قرار گیرد.»

وی در عین حال هشدار داده که ادامه این وضعیت، جمهوری اسلامی را به سمت «فروپاشی» خواهد برد.

آقای رضایی اضافه کرده که «اگر نمی‌توانیم جای خود را به دیگران بدهیم و دیگران را در اداره کشور مشارکت بدهیم، بسی بیراه رفته‌ایم.»

وی از کسانی که در حوادث اخیر اشتباه کرده‌اند خواسته که اشتباهات خود را «جبران» کنند و از آسیب‌دیدگان نیز درخواست کرده که با جبران شدن خسارت‌ها از حق خود «گذشت» کنند.

نامه محسن رضایی یکی از صریح‌ترین مواضع سیاسی وی طی سه هفته گذشته به شمار می‌رود.

آقای رضایی در روز‌های ابتدایی اعلام نتایج انتخابات، با انتشار چند بیانیه، تنها انتقاداتی از نحوه شمارش آراء طرح و خواستار رسیدگی به شکایات خود شد که مدتی بعد از پیگیری این شکایت نیز صرف‌نظر کرد.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی دیگر نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری، نتایح این انتخابات را نپذیرفته و دولت برآمده از آن را «نامشروع» خوانده‌اند.

حزب مشارکت، حزب کارگزاران، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، مجمع روحانیون مبارز و مجمع مدرسین حوزه علمیه قم نیز به نتایج این انتخابات اعتراض کرده و آن را غیر قابل قبول اعلام کرده‌اند.


نام
پیام
Write all letters which are not black!
حروفی که سیاه نوشته نشده در پنجره وارد کنید.

روز نوشتها

یادها

شعرها

از دیگران

من و جنهایم

داستانها

انتخابات